O nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która zajmuje się 30 niepełnosprawnymi dziećmi. Każdy z naszych Podopiecznych ma swojego indywidualnego opiekuna, co pozwala na możliwie jak najbliższy kontakt. W ten sposób chcemy budować w naszej wspólnocie prawdziwe, głębokie relacje – zarówno w całej grupie, jak i te indywidualne.

Cotygodniowe spotkania

Spotykamy się w każdy poniedziałek. Co tydzień porywamy dzieci na spotkania w dominikańskim klasztorze. Tam wspólnie przeżywamy Eucharystię – niepodobną do żadnej innej na świecie – i razem spędzamy po niej wolny czas. Chodzimy na spacery, wycinamy i malujemy lampiony, układamy własnoręcznie zrobione puzzle, śpiewamy.

Wyjazdy

Dodatkowo dwa razy w roku zabieramy dzieci na ponad tygodniowy obóz. Dla nich to czas ogromnej radości. Dla nas – chwile zupełnie niezapomnianych przeżyć, których z pewnością nie można doznać w żadnych innych okolicznościach. W miarę możliwości organizujemy również weekendowe wyjazdy i spotkania z naszymi Podopiecznymi oraz staramy się aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez DPS (Dzień Rodziny, urodziny naszych dzieciaków).

Cele grupy

W ciągu roku akademickiego dokładamy wszelkich starań, by przygotować naszych Podopiecznych do przyjęcia sakramentów: chrztu, komunii lub bierzmowania. Jednocześnie, szczególnie w czasie obozów, chcemy pokazywać im życie poza murami DPSu.

  • Na początku był LIST. Huk, gwar, odgłosy tupania, przesuwania krzeseł trwają przez całą Eucharystię. „Kaplica jest nieduża. Białe mury, kamienny ołtarz, na środku wsparty o ołtarz stoi duży, drewniany...

    Historia