Blog

Czym się zajmujemy? Czytaj na bieżąco na naszym blogu.

Poznawaj nas 21. sierpnia 2011, 10:11

Zapraszamy do spotkania z naszymi Podopiecznymi. Dowiecie się tutaj, kto w Łanowej szczególnie ceni sobie towarzystwo pięknych kobiet, poznacie miłośników muzyki oraz Coca-Coli i tych, którzy wprost nie potrafią usiedzieć na miejscu. Spotkacie wyjątkowe osoby, które przy każdym spotkaniu po prostu rozświetlają nasz świat.

Poznaj ich lepiej


Było, minęło 16. sierpnia 2011, 10:15

Choć kalendarzowe lato już dawno rozpoczęte, prezentujemy Wam wydarzenia minionej wiosny. Dała nam mnóstwo okazji do wypraw bliższych i tych nieco dalszych również. Poznawaliśmy tajniki fizyki, graliśmy w piłkę, wypoczywaliśmy. Zapraszamy do oglądania.

Podłączone albumy

Letni obóz się zbliża 15. sierpnia 2011, 17:05

Już niedługo wyjeżdżamy na letni obóz do Ciężkowic. Wciąż jednak brakuje nam kilku opiekunów, aby wszyscy podopieczni mogli pojechać. Potrzebujemy jeszcze 5 panów i 1 pani.
Obóz odbędzie się w terminie 29 sierpnia – 5 września, ale można pojechać na krócej. Wystarczą dobre chęci i wolny czas. Wszystkich zainteresowanych bardzo prosimy o kontakt mailowy (z Anną Pieczką – mail w zakładce „Kontakty”).

Niedzielne śniadanie wielkanocne 05. maja 2011, 18:09

W najbliższą Niedzielę gromadzimy się wszyscy na wspólnym śniadaniu wielkanocnym. Przeżywanie tych chwil, rozpoczniemy od mszy świętej w kościele OO. Dominikanów o godz. 09:00. Później udamy się do dominikańskiej „Beczki”, by zasiąść przy wspólnym stole, by cieszyć się z obecności Zmartwychwstałego Chrystusa.

Zachęcamy gorąco do przybycia.

„a po obozie... radość wielka” 12. marca 2011, 15:07

Tydzień w Radomyślu upłynął bardzo szybko i bardzo radośnie – aż nie chciało się wracać do codziennej rzeczywistości. Ta obozowa pochłonęła zarówno podopiecznych, jak i opiekunów, którzy mieli przez ten tydzień okazję, by pobyć dłużej ze swoimi podopiecznymi i poznać ich jeszcze lepiej. Codziennie czekały nas inne atrakcje, więc na nudę nie mogliśmy narzekać.
Odwiedzając basen w Sandomierzu, odkryliśmy nieznane talenty pływackie Patryka i Buły. Obydwu chłopcom kontakt z wodą sprawiał olbrzymią frajdę. Trzeba przyznać, że stworzyli oni również własne, efektowne style pływackie, których my – opiekunowie, jak dotąd, nie znaliśmy. Patryk i Buła byli również jedynymi odważnymi spośród podopiecznych, którzy zdecydowali się na zjeżdżanie z olbrzymiej zjeżdżalni.
Drugą obozową atrakcją była dogoterapia. Wielkie poruszenie wśród podopiecznych wywołała obecność psów. Głaskanie, przytulanie, jednym słowem cała gama pieszczot, które wywołały dużo radości u podopiecznych i sprawiły im ogromną przyjemność.
Jak każdy obóz, również i ten, nie mógł obejść się bez dyskotekowych tańców. Przed zabawą, każdy obowiązkowo musiał zgłosić się do „artysty” Patryka po makijaż – od kwiatków po kreski, kropki, szlaczki – dopiero tak udekorowanym można było szaleć na parkiecie.
Gdy w planie dnia nie mieliśmy żadnych dalszych wyjazdów, wtedy czas umilały nam spacery po okolicy. Na jeden z nich, zabraliśmy ze sobą balony, które wypuszczaliśmy później w niebo. Z reguły lądowały one na pobliskiej polanie lub w lesie i były tam jeszcze przez kilka najbliższych dni.
Dla Patrycji i Moniki nie była to jednak jedyna spacerowa atrakcja. Komu taką przyjemność jak im sprawiłoby jeżdżenie po zamarzniętych kałużach i słuchanie odgłosu pękającego pod kołami wózków lodu? Chciałoby się więcej takich spontanicznych radości, więcej czasu dla nas na spędzenie go z podopiecznymi – po prostu więcej obozów! Kolejny zatem w sierpniu? Wrześniu? Oby!

Podłączone albumy

Poznaj ich lepiej


Subskrybuj