Blog

Czym się zajmujemy? Czytaj na bieżąco na naszym blogu.

Kilka słów o naszym spotkaniu wigilijnym 30. grudnia 2010, 21:16

Tak jak dla każdego człowieka spotkanie przy wspólnym wigilijnym stole jest czasem wyjątkowym, tak również dla nas to wydarzenie było niezwykle ważne. Uroczystym akcentem Wigilii była wspólna msza w kościele OO. Dominikanów. Dla podopiecznych msza niezwykła – nie zawsze przecież modlą się w kościele pełnym ludzi, nie zawsze słuchają pięknie śpiewającej scholi. A więc było inaczej, niż podczas cotygodniowej mszy w kapitularzu. To bardzo prosty sposób, ale dobitnie dający odczuć podopiecznym, że nastał jakiś wyjątkowy moment, w którym oni biorą udział wraz z tyloma osobami zgromadzonymi w kościele. Ze skupieniem uwagi i grzecznym zachowaniem w czasie naszych cotygodniowych mszy bywa różnie, dlatego wypada naszych podopiecznych pochwalić, zachowywali się „prawie” wzorowo. „Prawie” – gdyż nie obeszło się bez drobnych wpadek, np. wtedy, gdy Bartuś uznał swoją rękawiczkę za zbędną i posłał ją nad głowami zgromadzonych ludzi trzy rzędy do przodu. Wróciła ona jednak do właściciela dzięki pewnej pani, która z serdecznym uśmiechem na twarzy podała rękawiczkę z powrotem.

Suto zastawiony stół, świąteczna atmosfera, dekoracje, choinka, pachnące sianko na stole, same znajome, serdecznie witane twarze i efekt murowany – wielka radość podopiecznych, a tym samym opiekunów. Po wspólnej modlitwie, którą poprowadził Ojciec Grzegorz, rozpoczęło się składanie życzeń i łamanie opłatkiem. A były to niezwykłe życzenia – niekiedy wyrażane słowami, a niekiedy serdecznym uściskiem na tyle wymownym, iż słowa były zbyteczne.

Chwile kolędowania i kosztowania wszystkich wigilijnych pyszności, przerwała wizyta wyjątkowego gościa. Nie trzeba go było długo zapowiadać, wystarczył wielki uśmiech na twarzy Adasia i jego wymowny gest, którym pokazywał wszystkim długą brodę. Oczywiście! To przybył święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów! Jak Adaś mógłby nie rozpoznać takiej postaci?!

Z każdym zanurzeniem ręki przez Św. Mikołaja do ogromnego worka z prezentami, wspólne rozmowy przerywała radość dziecka, które Mikołaj wywoływał do odebrania świątecznej paczki. I tak, do ostatniego prezentu, cieszyliśmy się, widząc uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych.

Tak dobrze się wspólnie bawiliśmy, że żal było usłyszeć: „Bus przyjechał, zbieramy się.” Ale kolejna Wigilia przecież już za rok.

Podłączone albumy

Poznaj ich lepiej


Wigilia w dominikańskiej „Beczce” 19.12.2010 12. grudnia 2010, 20:17

W najbliższą niedzielę spotkamy się na wspólnej wigilii opiekunów i podopiecznych. Zapraszamy do udziału także osoby będące kiedyś związane z naszą grupą, pracowników Domu Pomocy Społecznej, w którym mieszka znaczna część naszych podopiecznych oraz zaprzyjaźnione z grupą „Łanowa” osoby.

Przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia rozpoczniemy od wspólnej Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kościele OO. Dominikanów. Po Mszy Świętej udamy się do dominikańskiej „Beczki”, aby tam spotkać się na świątecznym posiłku, połamać opłatkiem, wspólnie „pokolędować” i wyczekiwać wizyty wyjątkowego gościa. Już dzisiaj chcemy Was zaprosić do przybycia na Mszę Świętą, jak i samą Wigilię.

Warte zapamiętania:

12.00 – Msza Święta w kościele OO. Dominikanów,
następnie „Beczka” – wspólna Wigilia.

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Spacer po Cmentarzu Rakowickim 07. listpoada 2010, 12:04

W najbliższy poniedziałek tradycyjnie po uroczystości Wszystkich Świętych odwiedzimy Cmentarz Rakowicki. Spotkamy się o godzinie 17:00 pod główną bramą, by udać się pod grobowiec dominikański, gdzie zapalimy znicze.
Serdecznie zapraszamy.

Weekend na górze Chełm 19. października 2010, 22:50

Tydzień temu pojechaliśmy na weekend do Myślenic na zaproszenie pana Pawła. Pan Paweł sam zgłosił się do nas po czerwcowej kweście u OO. Dominikanów i zaoferował swoje prywatne obserwatorium astronomiczne na górze Chełm jako miejsce na pomniejsze wyjazdy. My oczywiście z wdzięcznością postanowiliśmy skorzystać z tej propozycji i tak – wraz z Bułą, Marcinem, Grzesiem i Dominikiem – spędziliśmy jeden z październikowych weekendów na spacerach, jedzeniu naleśników i oglądaniu gwiazd.

Podłączone albumy

Startujemy 18. października 2010, 07:33

Już od dziś zaczynamy nasze co tygodniowe spotkania. Dzień i godzina w najbliższym roku akademickim pozostaną bez zmian, czyli widujemy się w poniedziałki o 16:45, najczęściej w kapitualrzu OO. Dominikanów.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Subskrybuj