Wszędzie dobrze, ale najlepiej... W Szczyrzycu! 26. września 2017, 18:00

O naszym letnim obozie wrześniowym Podopieczni mówili już przed wakacjami. Jak zwykle nikt nie mógł się doczekać! Tym bardziej, że po raz kolejny mieliśmy odwiedzić Szczyrzyc, z którego wielu z nas miało wspaniałe wspomnienia z poprzednich obozów.

Jedynym, co nas martwiło, były… prognozy pogody. Deszcz, zimno, deszcz, zimno. Nie napawało nas to entuzjazmem, ale wiadomo, że Łanowa się nie poddaje. Bo nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe nastawienie ;)

Podobnie jak poprzednie obozy, również ten został zaplanowany w taki sposób, że każdego dnia czekała na nas wyjątkowa atrakcja. Zaczęliśmy od spotkania ze strażakami, którzy wprowadzili nas w tajniki swojej służby, pozwolili sprawdzić swoje umiejętności w używaniu węża strażackiego, a nawet usiąść za kierownicą strażackiego wozu.

Oprócz tego tradycyjnie już wzięliśmy udział w zajęciach z dogo i hipoterapii, zorganizowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek i zwiedziliśmy pobliski skansen. Było również wyjście na basen i popołudnie z dmuchańcami, kiedy szaleliśmy na dmuchanym zamku, zjeżdżalniach i basenie z kulkami. Stałą atrakcją była trampolina, którą zdecydowaliśmy się kupić przed obozem i z pewnością posłuży nam jeszcze na kilku kolejnych. Całkowicie wykorzystaliśmy również krótkie „okno pogodowe” na piknik połączony z naszym własnym łanowym festiwalem kolorów, które wyczarowaliśmy wokół siebie dzięki proszkom holi.

Na zakończenie odbyło się prawdziwie kosmiczne przedstawienie przygotowane we współpracy opiekunów i podopiecznych oraz wyczekiwana przez wszystkich zabawa pożegnalna zwana też „Dysko Błysko”. Tańcom nie było końca!

W sobotę jak zwykle zastanawialiśmy się, jak to możliwe, że tak dużo wydarzyło się w zaledwie tydzień i czy naprawdę musimy już wracać. Pożegnanie już po przyjeździe do Krakowa nie należało do łatwych, ale przecież przed nami cały semestr spotkań! A obóz zimowy już za 143 dni – zaczynamy odliczanie :D

Kilka galerii z obozu!
Zdjęć było tak dużo, że nie mieści się w jednym albumie :D

Obóz letni w Szczyrzycu 2017