Spotkanie wigilijne 18. stycznia 2016, 20:39

W niedzielę 10 stycznia odbyło się nasze spotkanie wigilijne. Rozpoczęliśmy je tradycyjnie Mszą Świętą w klasztorze oo. Dominikanów. Pewnym zaskoczeniem mógł być fakt, że zebraliśmy się w nieco szerszym gronie. Kim mogą być tajemniczy goście? Zagadka wyjaśniła się, gdy zaczęli nastrajać instrumenty: skrzypce, akordeon, flet, gitarę i kontrabas. Okazało się, że czeka nas wyjątkowa atrakcja – koncert! Tuż po Eucharystii mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych kolęd w brawurowym wykonaniu uczniów i nauczycieli ze szkoły muzycznej w Dobczycach. Muzyka wprowadziła cudowną, świąteczną atmosferę. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami, ale trzeba przyznać, że szczególny entuzjazm publiczności wywołały dźwięki kontrabasu. Kiedy wybrzmiały już ostatnie takty, na sali rozległy się okrzyki „bis!” i „kon-tra-bas!”, które skłoniły artystów do powtórnego wykonania kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze.” Podziękowaliśmy muzykom jak najbardziej zasłużoną owacją na stojąco.

Po zakończeniu koncertu naszedł czas na kolejny punkt programu. W „Beczce” już czekały zastawione stoły, a na nich mnóstwo smakołyków. Zarówno wielbiciele ciast, jak i zwolennicy sałatek mogli tam znaleźć coś dla siebie. Jak wiadomo, tradycja wymaga, by na stole wigilijnym znalazło się wolne miejsce dla niespodziewanego przybysza. My jednak wypatrywaliśmy raczej kogoś, kto odwiedza nas co roku. Oczekiwany gość już po chwili stanął w drzwiach. Wśród Podopiecznych zapanowało radosne poruszenie na widok Świętego Mikołaja! Miał czerwony strój, długą brodę i dźwigał worek pełen prezentów. Wspaniale było patrzeć jak nasi Podopieczni cieszą się z otrzymanych upominków i jak dzielą się z nami swoim szczęściem. Ich uśmiech to najpiękniejszy świąteczny podarunek!
Nasze wigilijne spotkanie obfitowało w atrakcje i dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Były kolędy, prezenty i smakołyki, ale przede wszystkim wyjątkowe chwile, w których mogliśmy poczuć rodzinne ciepło, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Podłączone albumy