Dziesiątka Wspaniałych! 24. maja 2013, 08:25

„Przyjmij znamię darów Ducha Świętego” – te wspaniałe słowa usłyszała w środę dziesiątka naszych Podopiecznych: Patrycja, Monika, Zosia, Martyna, Grześ, Bartek, Marcin Jakubowski, Jasiek, Piotrek oraz Marcin Pilch.

To był piękny dzień dla całej naszej wspólnoty. Najważniejszy w całym roku dla wszystkich Łanowiczów. Dzień, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością i wielką nadzieją. I dzień zupełnie niepowtarzalny dla każdego z naszych bierzmowanych Podopiecznych.

Nasze zaproszenie do Bazyliki Świętej Trójcy przyjął ks. bp. Damian Muskus, który w niezwykle ciepły i zarazem prosty sposób wpisał się w istotę Łanowej – zrozumienie dla wyjątkowości naszych młodych Przyjaciół oraz ewangelizację przez gesty i słowa, które trafiają prosto do serca. Na długo zapamiętamy wzruszającą homilię ks. Biskupa, w której przyrównał naszych bierzmowanych do Apostołów, którzy choć w obawie i niepokoju pozostawali w zamknięciu i ukryciu, zostali wyzwoleni przez zesłanie na nich Ducha Świętego.

Tego daru doświadczyła także dziesiątka naszych Podopiecznych, którzy dodatkowo otrzymali nowych patronów, wybranych im przez opiekunów. W Bazylice gościliśmy ich Rodziny, Przyjaciół i wszystkich tych, którzy pomagają im zmagać się z nierzadko trudną codziennością. I dziękowaliśmy za to, czego mogliśmy być świadkami – prawdziwe wyznawanie wiary przez śpiew, okrzyki, śmiech czy taniec.

A później było już tylko świętowanie! W Auli Św. Tomasza czekała na nas prawdziwa uczta. Aż ciężko było się zdecydować, co jeszcze nałożyć na swój talerz… A naszą głośną radość usłyszeli chyba wszyscy Ojcowie i Bracia Dominikanie, mieszkający w klasztorze :)

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był tak piękny. Po raz kolejny wymiernie mogliśmy się przekonać o tym, jak wielką siłą jest miłość i poświęcenie dla innych. Bóg zapłać!

Podłączone albumy

Poznaj ich lepiej