Alleluja! Chrystus jest pośród nas! 17. kwietnia 2013, 07:26

Zmartwychwstał Chrystus Król, zakrólował nasz Bóg, śmiercią zwyciężył śmierć, życie nam dał na wieki!

Tą największą radością chcieliśmy podzielić się z naszymi Podopiecznymi i w niedzielę 14 kwietnia spotkaliśmy się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym. Po raz kolejny już gościliśmy na mszy świętej odprawianej o godz. 9:00 w głównym kościele oo. Dominikanów, która jak zwykle była dla nas wszystkich wyjątkową okazją do modlitwy i wsłuchiwania się w Słowo Boże.

Nasza obecność na Eucharystii nie pozostała zresztą niezauważona, a my już nie możemy doczekać się kolejnej okazji, by pokazać całemu Kościołowi radość naszych Podopiecznych ze spotkania z Bogiem.

Po mszy świętej i błogosławieństwie udzielonym przez ojca Tomka, nie pozostało nam nic innego jak świętować i cieszyć się ze spotkania przy stole, zapełnionym przez potrawy przygotowane przez Opiekunów. A było co zjeść! Wspaniałe sałatki, ciasta i inne przysmaki w okamgnieniu znikały z talerzy. Na pewno jednak nikt nie wyszedł z „Beczki” głodny ani smutny. Podczas śniadania mogliśmy bowiem spotkać nie tylko tych, którzy co tydzień w poniedziałki wspólnie modlą się w Kapitularzu, ale także wiele wyjątkowych osób, którym Łanowa zawdzięcza istnienie i długie lata pięknej działalności.

Znów wiedzieliśmy, że warto być razem. Wystarczyło zresztą spojrzeć na uśmiechnięte twarze naszych Przyjaciół, by nie mieć żadnych wątpliwości, że w to wiosenne (w końcu!) przedpołudnie Zmartwychwstały rzeczywiście był pośród nas. Alleluja!

Podłączone albumy